Sekcja modelarska


Zajmujemy się modelami latającymi wszelkich typów, głównie jednak modelami RC (Radio Controlled czyli zdalnie sterowanymi drogą radiową) oraz modelami samochodów RC. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz oczywiście entuzjastów modelarstwa na „Kwadrat Modelarski” gdzie najczęściej można nas spotkać w czasie ładnej pogody w godzinach popołudniowych.

Modelarze w Aeroklubie Szczecińskim byli praktycznie od samego początku jego istnienia. Przez wiele dziesięcioleci istniała i prężnie działała sekcja modelarska. W latach 90-tych, wraz ze zmianami ustrojowymi w naszym kraju, sekcja modelarska zawiesiła działanie. Modelarze jednak dalej działali, organizowali cykliczne imprezy dla dzieci i młodzieży, startowali w zawodach ogólnopolskich, pucharach i mistrzostwach Polski, a przede wszystkim czynnie zajmowali się modelarstwem. Od roku 2015 w Aeroklubie Szczecińskim znowu pojawili się jako członkowie modelarze, najpierw wspierający, później zwyczajni. Pod koniec roku 2017 formalnie wznowiła działalność sekcja modelarska Aeroklubu Szczecińskiego. Sekcja posiada również 3 członków honorowych – są to zasłużeni dla Aeroklubu Szczecińskiego i modelarstwa modelarze i wieloletni propagatorzy modelarstwa – więcej w zakładce Członkowie Honorowi.

 Jesteśmy grupą ludzi w bardzo różnym wieku, od emerytów po młodzież szkolną i o różnym doświadczeniu w lataniu modelami RC, od bardzo zaawansowanych po zupełnie początkujących. Doświadczeni modelarze chętnie udzielają pomocy i wszelkich porad dotyczących zakupu i budowy modeli, jak i nauki latania RC. Latamy zarówno modelami z napędem spalinowym jak i elektrycznym. Korzystamy z wydzielonej części lotniska Aeroklubu Szczecińskiego w Dąbiu. Latamy od kwietnia do października ale niektórych najwytrwalszych można spotkać w cieplejsze i pogodne zimowe dni. W dni powszednie najłatwiej spotkać nas w godzinach popołudniowych, w weekendy często urzędujemy na lotnisku przez cały dzień. Dojechać do nas można jak pokazano na zamieszczonej mapce.

 

Pliki do wglądu lub pobrania:

Plik Opis Wielkość pliku
pdf Regulamin Sekcji Modelarskiej Regulamin Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Szczecińskiego
81 KB
pdf Regulamin Kwadratu Modelarskiego Regulamin „Kwadratu Modelarskiego” na lotnisku EPSD
92 KB