Szkolenie spadochronowe


Szkolenie spadochronowe jest dostępne dla każdego , trzeba tylko spełnić następujący warunek:

  • mieć ukończone 18 lat (16 lat za zgodą opiekunów prawnych), oraz posiadać dobry stan zdrowia

Teoretyczny kurs spadochronowy prowadzony jest wg. Programu Szkolenia Spadochronowego zatwierdzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie lotniska Aeroklubu Szczecińskiego w Dąbiu. Do czasu zdania państwowego egzaminu i uzyskania Świadectwa Kwalifikacji osoby szkolące się posiadają status ucznia-skoczka i wykonują skoki pod nadzorem instruktora spadochronowego. Część teoretyczna zawiera takie przedmioty, jak: prawo lotnicze, budowa i eksploatacja spadochronów, człowiek – możliwości i ograniczenia, meteorologia, procedury operacyjne, zasady skoku – teoria skoku, ogólne bezpieczeństwo skoków spadochronowych – technika skoku. Razem czas nauki teorii to ok. 10 godz

Ćwiczenia naziemne obejmują:

  • naukę oddzielania się od samolotu,
  • czynności po otwarciu spadochronu,
  • naukę lądowania (skocznia),
  • naukę układania spadochronu po skoku.

Pierwsze skoki wykonywane są z wysokości 1000 m z samolotu An-2 na spadochronach prostokątnych typu Mars 291 i Mars 330.

Opłata za kurs (1250 zł) obejmuje: szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne (trzy skoki), materiały szkoleniowe i ubezpieczenie OC. Ponadto poza szkoleniem podstawowym oferujemy wszystkim chętnym skoki w tandemie z instruktorem w cenie 1100 zł. Cena za skok tandemowy obejmuje filmowanie!

Kontakt do instruktora spadochronowego