O nas

Działamy na lotnisku w Szczecinie już od 1945 roku jako stowarzyszenie posiadające osobowość prawną, a także jako członek Aeroklubu Polskiego. Skupiamy się nad propagowaniem i rozwojem lotnictwa sportowego, przybliżając je w ten sposób wszystkim jego wielbicielom.

Aeroklub Polski powstał w dniu 30 października 1919 roku i skupia wiele ogniw organizacyjnych, w tym także nasz Aeroklub Szczeciński, który zrzesza około 250 członków.

Działają u nas takie sekcje jak: szybowcowa, spadochronowa, motolotniowa, modelarska, samolotowa i paralotniowa. Sprzęt, z którego korzystamy jest częściowo prywatny.

Jeśli pragniesz rozpocząć szkolenie w wybranej przez siebie specjalności, czyli chcesz latać albo skakać – zapraszamy do nas! W zakładce szkolenia znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące wybranej dziedziny. Zainteresowanym oferujemy również loty zapoznawcze, widokowe i fotograficzne.